Ватиканська П’єта


Мармур — одне з найдивовижніших створень природи, яке в умілих руках перетворюється на шедеври, що прославляють своїх творців на століття. Великі майстри використовували його для створення унікальних будівель та скульптур. Одним із таких скульпторів свого часу, був Мікеланджело.

Одного разу майстер йшов ринком, де продавали мармур. Він побачив кам’яну брилу біля крамниці і запитав про неї у торговця, який відповів: «Якщо хочеш цей камінь, бери безкоштовно, бо він просто валяється та займає місце. Дванадцять років ніхто навіть не питав про нього; я не бачу в цьому камені жодного потенціалу».

Скульптор взяв камінь і працював над ним увесь рік. Результатом стала найпрекрасніша статуя з усіх існуючих. Після закінчення роботи, Мікеланджело запросив до себе в майстерню колишнього власника глиби. Під враженням від побаченого той спитав: «Де ти взяв такий чудовий мармур?». На що здивований скульптор відповів: «Не впізнаєш? Це та сама потворна глиба, яка стояла біля твоєї крамниці дванадцять років».

Це єдина з робіт Мікеланджело, яку майстер підписав сам. Статуя створена на замовлення французького посла в Римі кардинала Жана де Біл’єра у 1498 — 1499 роках, коли скульптору було всього 24 роки. Мармурова композиція має назву «Оплакування Христа», а ще Ватиканська або Римська П’єта та знаходиться в базиліці Святого Петра у Ватикані.

Оплакування Христа

«Коли здається, що життя важке, зрозумійте, що просто Всесвіт любить вас занадто сильно, щоб дати вам спокій. Вона не може дозволити вам залишатися такими, як ви є зараз, тому що вам призначено бути кимось значно більшим. Саме в ці важкі моменти, коли проходить перевірку ваша воля та намір, Всесвіт буквально вручає вам можливість зрости до реалізації свого потенціалу.»
Йегуда Берг

 

Заказать консультацию

 

×
Рассчитать стоимость

 

×